Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

newsy PC Sprzęt Technology Wszystkie

Inno3D GeForce RTX 3070 Twin X2 – mocna podstawa do gamingowego PC

Inno3D GeForce RTX 3070 Twin X2 to bazowy model “siedemdziesiątki”. Tym razem firma postawiła na prostotę i kompaktową formę. Użytkownicy mają zatem otrzymać konstrukcję solidną i wydajną, która nie wymaga zbyt dużej ilości miejsca w PC oraz nie emanuje spektakularnymi efektami wizualnymi. 

Bycie entuzjastą komputerowym nie oznacza z automatu zamiłowania do overclockingu i podświetlenia LED. Firma z Hong Kongu proponuje graczom, którzy preferują bardziej ascetyczną formę, kartę graficzną Inno3D GeForce RTX 3070 Twin X2. Napędza ją układ Nvidia Ampere wyposażony w 5888 rdzeni CUDA. Ma on osiągać 1725 MHz w trybie Boost. W komplecie znajduje się 8 GB pamięci GDDR6 o identycznej jak w modelu iChill X4 przepustowości 448 GB/s.

 

Model Inno3D GeForce RTX 3070 Twin X2 posiada chłodzenie składające się z dwóch wentylatorów o średnicy dziewięciu centymetrów. Osadzono je na wyposażonym w cztery ciepłowody radiatorze. Łączna długość rurek to niemal jeden metr, a aluminiowy blok oferuje powierzchnię wymiany cieplnej mającą blisko 310 centymetrów kwadratowych. Całości dopełnia backplate, który ma skutecznie zapobiegać odkształceniom układu.

 

W przypadku karty graficznej Inno3D GeForce RTX 3070 Twin X2 apetyt na energię jest zbliżony do tego, jaki mają modele iChill X3 i X4. Ponownie producent zaleca uzbrojenie się w 650-watowy zasilacz. Tym razem do zasilania niezbędna jest jednak tylko jedna wtyczka 8-pin. Sama konstrukcja jest też bardziej kompaktowa. Całkowita długość karty wynosi 240 mm, a na wysokość zajmuje ona dwa sloty. Jest to zatem wariant bardziej przyjazny małym obudowom.

 

Podobnie jak w przypadku innych modeli z serii RTX 30, producent dokłada wszelkich starań, aby karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3070 Twin X2 była jak najszybciej dostępna w sklepach. Jej cena powinna oscylować w okolicach 2550 zł.

 

Zdjęcia hi res do pobrania tutaj

 

Dane techniczne:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *