Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

cs go news i poradnik
Counter Strike E-sport Gry PC Poradniki Wszystkie

Porady do CSa od profesjonalisty – cz. 1

Oto pierwsza część porad do CSa od profesjonalisty.

Czy kiedykolwiek uważałeś się za mistrza Counter-Strike? Czy myślałeś kiedyś o tym, żeby być pro? Jest wiele rzeczy do wzięcia pod uwagę, nawet jeśli jesteś jednym z najlepszych graczy na świecie. Profesjonalna gra nie jest niczym łatwym, a jest w niej o wiele więcej niż tylko umiejętność celowania w twarz przeciwnika. W związku z tym Elliotem Welsh, aka. “wez” wiodącego, konkurencyjnego gracza Team Dignitas , ma kilka porad i wskazówek, aby poznać jego dziesięć najlepszych “przykazań” dotyczących awansu do rangi global elite profesjonalnej sceny Counter-Strike.

  1. Posortuj swój sprzęt

Jeśli chcesz konkurować na równych zasadach, ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest przestarzała platforma lub niechlujne połączenie internetowe powstrzymujące cię od fragowania. W grze, w której walka jest tak wyrównana jak w Counter-Strike, niewielki spadek liczby klatek na sekundę może być katastrofalny. “Niski współczynnik fps może wpływać na odrzut, rejestrację pocisku i płynność gry” – mówi Elliot. “Jeśli utkniesz z okropnym komputerem, nie masz zbyt wielkich szans podczas gry z kimś, kto ma komputer z najwyższej półki. Również dobry komputer i połączenie będą takie same, na jakich będziesz grał po włączeniu aż do turnieju, więc nie będziesz musiał dostosowywać się do różnych warunków, gdy ustawisz się w danym dniu. “

pierwsza grafika do poradnika o cs go

  1. Znajdź zespół, z którym współpracujesz

Czasami jesteśmy wrzuceni w sytuację, w której musimy pracować z ludźmi, których nie lubimy. Na przykład podczas pracy w biurze. Ale nie ma wątpliwości, że współpraca z kolegami z drużyny sprawi, że wszystko będzie o wiele łatwiejsze. W rzeczywistości może być nawet lepiej wybrać przyjazne dusze, które mogą poprawić humor, niż zamienić się w aliena, nie znając ich dobrze. “Granie z ludźmi, z którymi się dogadujesz, sprawi, że będziesz cieszył się grą o wiele więcej i bez wątpienia będziecie się trzymać razem”, mówi Elliot. “Zmienianie swojego składu co miesiąc nie przyniesie Ci wiele korzyści, nawet jeśli zastąpisz gracza kimś nieco lepszym.”

 

  1. Ćwicz swoją taktykę w najlepszych warunkach

Jeśli rozważasz konkurencyjny Counter-Strike, prawdopodobnie spędziłeś już sporo godzin grając w tę grę. Ale praktykowanie we właściwym środowisku jest kluczem do ciągłego doskonalenia. Serwery Deathmatch są dobrym miejscem do rozpoczęcia – “Odradzasz się zaraz po śmierci, więc ciągle strzelasz i jest to dobry sposób na ulepszenie strzelania” – wyjaśnia Elliot – a praktyka wojen klanowych jest prawie niezbędna. Użyj programu do czatowania takiego jak mIRC, aby wyszukać gry treningowe przeciwko innym drużynom i wypróbować wszystkie taktyki, które miałeś w swojej głowie. “Radzę mieć dziesięć minut po każdym meczu, w którym grasz, aby ocenić, co zrobiłeś źle, co zrobiłeś dobrze i jak możesz to poprawić”, dodaje Elliot.

  1. Oglądaj dema innych graczy

Praktyka może doprowadzić do perfekcji, ale istnieje wiele zawiłości w grze Counter-Strike, które być może uda się zebrać od innych. Oglądanie filmów demonstracyjnych innych graczy to świetny sposób na ocenę ich szalonych umiejętności bez obawy, że zostaniesz zastrzelony, jeśli zbyt długo będziesz się zatrzymywał i patrzył. Profesjonaliści będą mieli różne sposoby poruszania się, celowania, strzelania i reagowania na różne sytuacje. Upewnij się tylko, czy wypróbowałeś swoje własne ruchy: “Wszyscy gracze mają różne style”, ostrzega Elliot, “a styl jednego gracza może nie być odpowiedni dla ciebie lub twojego zespołu.” Dema od graczy Dignitas można znaleźć na ich stronie internetowej .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *