Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

screen z gry Hexar.io
Gry IO Wszystkie

HEXAR.IO | INNE WCIELENIE SUPERHEX

Następna gierka IO, w której przyjdzie nam zdobywać coraz więcej terenu. Tym razem można odnieść wrażenie, że gra jest bardzo podobna do superhex.io. I to prawda. Nie mniej wiele mechanik w tych obu grach jest zupełnie inne i w tym artykule postaram się omówić wszystkie różnice, które zauważyłem.

Pierwsza różnica dotyczy punktacji za unicestwienie przeciwnika. W Hexarze wynosi ona 1 kill = +100 punktów. Może się wydawać, że to stosunkowo mało, w porównaniu do wcześniej omawianego Superhexa. Nic bardziej mylnego. W dalszej części artykułu pokażę dlaczego. Zresztą najpewniej przyjdzie Wam samym ocenić, dlaczego nie aż tak mało.

Mapa zdecydowanie mniejsza. Tutaj mamy maksymalnie około 7 000 kratek. Co jest wielkością kilkanaście razy mniejszą niż w Superhexie.

Ciekawym urozmaiceniem są zielone punkciki dające chwilowy 150-procentowy boost szybkości.

Niestety dość duży problem: Wiele botów, aczkolwiek może i dzięki temu w tym wypadku gra jest ciekawsza. Nie mniej przez to do unicestwienia oponentów przychodzi nam o wiele prościej.

Na mapie ze względu na to, że jest dużo mniejsza jest również na jeden mecz znacznie mniej graczy. Maksymalnie w pierwszych minutach rozgrywki jest to równa wartość: 20 playerów, dla przypomnienia w SH było to 80-90.

Różnicą, którą zdecydowanie cenię sobie na plus w Hexarze jest nie odejmowanie punktów. We wcześniej omawianym tytule najpewniej mówiłem o tym, że gdy przeciwnik uszczknie nam teren to odpowiednio punktacyjnie tracimy w wyniku rankingowym punktów. W Hexarze tego nie ma. Przez co też nie ma aż takiego stresu ze względu na ewentualny spadek w tabeli.

Sterowanie w obu tytułach odbywa się za pomocą myszki. Jednak różnica między Hexarem, a SH jest taka, że w tym pierwszym trzeba przytrzymywać LPM, aby zmieniać kierunek poruszania się kulki. Początkowo może to nieco denerwować, ale później bez problemu się do tego przyzwyczaimy.

Różnica ostatnia. W Hexarze można przecinać swoją linię, w SH oczywiście było to zabronione i skutkowało samobójstwem kuleczki.

 

Bezpośredni link do gry: http://www.hexar.io/ .

Link poprzez IO games: http://iogames.space/hexar-io/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *