Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Wszystkie

Oficjalnie – Vampire the Masquerade 2

Od dłuższego czasu krążyły pogłoski o potencjalnej nowej części Maskarady. Prowadzone przez Paradox Interactive działania marketingowe były zbyt mocno kojarzone z wampirami, by była mowa o czymś innym z ich strony. Aż w końcu możemy z satysfakcją potwierdzić wiarygodność owych pogłosek i nadziei! Panie i panowie, przed państwem zwiastun najnowszej części Maskarady – Vampire the Masquerade Bloodlines 2! 

Kontynuacja legendarnej gry stworzonej przez Troika Games i wydanej w 2004 roku, ujrzy światło dzienne (nocne?) już na początku przyszłego roku. Dokładna data premiery nie jest podana, jednakże wydawca Paradox Interactive oraz studio pracujące nad grą Hardsuit Labs podkreślają chęć wydania gry w pierwszym kwartale przyszłego roku.  

Produkcja ma zachować ducha pierwowzoru z mrocznym nastrojem, wolnością, ważnymi wyborami i ich konsekwencjami. Jak twierdzą sami twórcy:  

„Naszym celem jest zachowanie rozpoznawalnych elementów, dzięki którym Bloodlines było wyjątkowe – przede wszystkim jego mrocznego tonu, atmosfery i poczucia humoru. Myślę, że fani oryginału pokochają to, co zrobiliśmy w kontynuacji” – scenarzysta produkcji Brian Mitsoda, który dodatkowo pełnił rolę projektanta narracji przy tworzeniu pierwszej części. 

Rozgrywka będzie się odbywać w Seattle współczesnych czasów. Możemy się spodziewać rozbudowanych opcji modyfikowania postaci oraz jej atutów i umiejętności rozwijanych w trakcie rozgrywki. Zadaniem gracza będzie poradzić sobie w świecie rywalizujących o władzę nad miastem wampirzych klanów i frakcji politycznych. Będzie można tego dokonać przy pomocy swoich umiejętności walki, wykorzystania otoczenia i wampirzych mocy, a także z pewnością wielu rozbudowanych ścieżek dialogowych.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *