Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

obrazek wyróżniający do poradnika z cs go
Counter Strike E-sport Gry Wszystkie

Porady do CSa od profesjonalisty – cz. 2

Część druga poradnika do CS: GO od doświadczonego gracza.

  1. Zapomnij o reszcie, graj przeciwko najlepszym

Zawsze dobrze jest wygrywać, więc może być kuszące wybranie słabszych przeciwników na mecze treningowe. Ale może to być nieproduktywne. Jeśli nie grasz na najwyższym poziomie, do którego jesteś zdolny, nie ma wielkiego przymusu, aby go ulepszyć – a na pewno mniej możesz odnieść zwycięstwo i porażkę. “Chociaż granie przeciwko ludziom poniżej twoich własnych zdolności nadal będzie ci sprzyjać,” wyjaśnia Elliot, “gra przeciwko najlepszym drużynom da ci wgląd w poziom profesjonalnej gry i pozwoli ci uczyć się od graczy wysokiego poziomu”.

  1. Komunikacja jest kluczowa

Podobnie jak w przypadku wszystkich gier zespołowych, ale może nawet bardziej z Counter-Strike, ważne jest, aby być w dobrym kontakcie z kolegami z drużyny podczas meczu. Brak komunikacji może być różnicą między decydującym zwycięstwem a żenującą, miażdżącą porażką, więc rozmowa ze sobą jest niezwykle ważna. Ale samo utrzymywanie kontaktu to za mało: konieczne jest sprawne komunikowanie się. “Najlepiej, aby rozmowy telefoniczne o tym, co się dzieje, były krótkie i szybkie, i wyjaśnij wszystko, co wiesz, na przykład ilu wrogów widzisz, jeśli widzisz bombę i jaką masz broń”, mówi Elliot. I pamiętaj, aby pobrać program do czatu głosowego, taki jak Ventrilo lub Mumble do wykorzystania podczas treningu: pozwalają rozmawiać z członkami drużyny, czy jesteś martwy czy żywy, co jest zaletą, której nie zapewnia system rozmów w Counter-Strike.

obrazek do poradnika z cs go do artykulu

  1. Pokaż ducha drużyny

Możesz pokusić się o poświęcenie wszystkich wolnych godzin na ulepszenie swojej gry, ale bardziej niż bycie profesjonalnym graczem Counter-Strike, niż po prostu grać w Counter-Strike. Twoja drużyna może składać się z najlepszych graczy na świecie, ale jeśli nikt nie wie, kim jesteś, prawdopodobnie skończysz szybko swoją karierę. “Odgrywanie aktywnej roli w drużynie Counter-Strike oznacza, że ​​istnieje więcej ogólnych zainteresowań, co oznacza, że ​​będzie więcej turniejów, a zatem więcej wskazań i okazji do treningu w zawodach i pod presją”, mówi Elliot. “Ponadto pozwala ci zaprzyjaźnić się z przypadkową osobą, gdy twój zespół może nie być w trybie online, więc nadal możesz ćwiczyć, nawet jeśli twoi koledzy z drużyny nie są w pobliżu.”

  1. Opanuj trzy filary umiejętnej walki

Elliot flaguje trzy kluczowe rzeczy do opanowania w walce w Counter-Strike: odskok, flashbangi i dymne granaty. Wzory odrzutu Counter-Strike bardzo różnią się od wielu strzelanek i konieczne jest opanowanie tej techniki: “W przypadku większości profesjonalnych zawodników, ogólną techniką jest rozpylanie z bliskiej odległości, strzelanie z ogniem na średnim dystansie i lekkie stukanie z większym dystansem, wszystko podczas poruszania się między uliczkami, aby ciężej trafić, “sugeruje Elliot. Tymczasem dobre używanie granatów może mieć znaczenie. “Ponownie, oglądając demo zawodowego gracza, otrzymasz kilka przydatnych wskazówek”, mówi Elliot, “ale zawsze najlepiej jest dołączyć do pustego serwera z kolegami z zespołu i ćwiczyć je dla siebie.”

  1. Porady finansowe

Counter-Strike nie dotyczy tylko taktyki walki. To także gra, w której zarządzanie pieniędzmi jest kluczem do sukcesu na wysokim poziomie. Na poziomie profesjonalnym musisz upewnić się, że Twoje finanse są sprawdzane pod względem wygranej lub przegranej, ponieważ bardzo ważne jest, aby Twój zespół był precyzyjnie dostrojony w odpowiednim czasie i przy szybkich zakupach. Najlepsza wskazówka Elliota? “Jeśli brakuje ci pieniędzy po – powiedzmy – przegraniu pistoletówki, najlepszą rzeczą do zrobienia jest zaoszczędzić pieniądze, nie kupując niczego na jedną lub dwie rundy, więc możesz zaoszczędzić tyle gotówki, by kupić karabin i zbroję. “

poradnik do cs go obrazek

  1. Dla dobra drużyny, trzymaj się go

To może wydawać się oczywiste, ale jedynym sposobem, w jaki osiągniesz zawrotne wyżyny profesjonalnej gry na najwyższym poziomie, jest utrzymywanie z dala, dopóki nie będziesz wystarczająco dobry. To dużo pracy i czegoś, co trzeba traktować jak prawdziwą pracę, a nawet grać – nawet w tych nieuchronnych czasach, kiedy morale osiąga dno. “Aby zostać profesjonalistą, potrzeba dużo poświęcenia,” mówi Elliot, “i zdarzają się chwile, kiedy ty i twój zespół próbujesz się poprawić, a wyniki nie zawsze będą przychylne na twoją korzyść. Jeśli tak się stanie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić to  trzymać się razem. “

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *