Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

czesc 7 - spero dalej w podziemnej krainie
gra rpg Gry Remyrg RPG RPG

Spodziewałem się tego | Remyrg RPG | Część 7

Link do całej serii: https://grymer.eu/category/remyrg-rpg/ .

 

Spero po wygranej walce w Podziemnym Mieście dalej przemierzał tą osobliwą krainę. Dostrzegł pewien budynek. Spośród innych budowli wyróżniały go pływające ściany. Dokładnie tak można określić ciągle poruszanie się budulca, z którego został wykonany.

 

Po dotknięciu przez bohatera jednej ze ścian budynku na palcach Spero osadziło się nieco śluzu. Obrzydzony tym zjawiskiem energicznym ruchem ręki postanowił strącić gluta. Udało się za pierwszym razem jednak tym razem uwaga protagonisty została przykuta czymś innym.

 

[Spero] Co się stało z moją ręką? Czemu jest cała szara, a palce wydają się być bardzo długie. Zakończone pazurami. Przypominają szpony, a nie ludzkie ręce.

 

Następnie ujrzał drugą dłoń. Wyglądała identycznie.

 

[Spero] Czy to przez ten śluz? Nie… Raczej nie. Po prostu na to nie zwróciłem uwagi. To musiało się przytrafić wcześniej. Chyba wtedy kiedy pochłonąłem dusze tamtych demonów. Muszę znaleźć jakieś lustro, lub cokolwiek innego co zadziała podobnie. Wydaje mi się, że nie tylko moje dłonie uległy takiej przemianie.

 

Zastanawiające jest to, że Spero w tym momencie szuka lusterka, bądź czegoś podobnego. W pierwszej kolejności powinien raczej popatrzeć na swoje nogi, bądź brzuch. Nie musiałby do tego używać lusterka. A może już czuje, że reszta ciała się zmieniła, ale nie chce na to patrzeć. Chciałby jedynie zobaczyć, czy twarz również uległa transformacji. Może to po prostu panika, a może celowe działanie.

 

Po upływie kilku godzin bohater znalazł potłuczone lusterko w jednej z kapliczek, w której tutejsze stworzenia prawdopodobnie czczą jakieś bóstwo.

 

[Spero] Właściwie to tu wszystko wygląda jak w jakimś Piekle. Te wcześniejsze demony, które spotkałem na samym początku, cały wygląd tej krainy, miasta, czy jakkolwiek można by to było nazwać. A później te szpony. Może tutaj wszystko tak wygląda. A może już nigdy nie będę wyglądać inaczej. Chciałbym zobaczyć teraz tylko swoją twarz. Nie chce podchodzić do tego lusterka. Jest w jakiś dwudziestu kawałkach, więc jeśli wyglądam jak jakiś potwór to z tym zwierciadłem efekt obrzydlistwa tylko się podwoi. Trudno. Ciekawość wygrała

.

.

.

 

Spodziewałem się tego…

 

Zmiany jakie nastąpiły w twarzy Spero były następujące: Po prawej i lewej stronie czoła pojawiły się małe szare rogi. Cała skóra również zmieniła kolor na taki. Całe oczy, wraz z białkami zmieniły kolor na czerwony. Usta stały się szersze, nos dłuższy. Uszy całkowicie zniknęły. Policzki bardziej zapadnięte. Na podbródku również usadowił się mały róg.

 

W czasie, gdy bohater wpatrywał się w potłuczone szkiełko dostrzegł, że na jego czole widnieje napis. Miał problem z odczytaniem. Kiedy mocno się skoncentrował na lekturze napis znikł.

 

Po chwili zasnął.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *