Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Spaceblast IO zrzut ekranu
Gry IO Wszystkie

IO Spaceblast – Jedno z ikonicznych gier tego gatunku

Spaceblast został udostępniony na IO Games Space ponad rok temu. Dawniej w grze były dziesiątki osób. Do teraz na YouTube można znaleźć liczne filmiki z tego interaktywnego tworu. Zarówno zwyczajne gameplaye, jak i kompilacje najlepszych akcji oraz rejestrowanie największych rekordów.

 

Obecnie gra niestety wymarła w sposób naturalny. Pod kątem technicznym, owszem. Nadal jest możliwość zagrania. W praktyce zaś nie ma praktycznie z kim.

zrzut ekranu nr 2 spaceblast

Rozgrywka sprowadza się do rozwijania małego statku, który z czasem przez upgrade tierów może zostać powiększy. Natomiast najbardziej znaczącą opcją są statystyki, które możemy dodawać. Za każdy poziom otrzymujemy jeden punkt do statystyk.

 

Statystyki składają się na: Total Health, Health Restoration, Ship Speed, Fire Rate, Weapon Damage, Bullet Speed.

 

Total Health – łączna maksymalna ilość punktów życia.

Health Restoration – wartość odpowiadająca za szybkość regeneracji punktów życia.

Ship Speed – Szybkość poruszania się statku.

Fire Rate – Im większy FR, tym więcej pocisków wypuścimy w ciągu sekundy.

Weapon Damage – Im więcej WD, tym większe obrażenia zadajemy pojedynczym pociskiem.

Bullet Speed – Szybkość poruszania się pocisków.

 

Nie ma tego wiele, ale zdecydowanie pozwala urozmaicić grę o różne rozwiązania strategiczne przez wybranych graczy. Osobiście preferuję wpierw rozwijać do wartości maksymalnej FR oraz WD. Następnie można pokusić się o parametry związane z HP oraz szybkością poruszania się statku.

screen nr 3 spaceblast io

Najpowszechniejsze zdobywanie punktów doświadczenia daje nam niszczenie asteroid, które jak sam autor wskazuje są tak naprawdę kolorowymi kołami.

 

Trzeba uważać na ich unicestwianie, ponieważ po zniszczeniu większe asteroidy dzielą się na mniejsze, a towarzyszy temu dość duża prędkość wyrzucanych fragmentów. Można to również wykorzystać do unicestwiania przeciwników.

 

Bardzo podoba mi się możliwość customizacji swojego statku przed rozpoczęciem gry. Możemy wybrać niemal dowolny kolor do trzech głównych elementów naszego gwiezdnego pojazdu.

 

Maksymalny poziom to 35, oznacza to, że nie jesteśmy wstanie wymaksować wszystkich wartości w statystykach. Osobiście udało mi się ten poziom osiągnąć na około 18k punktach. Patrząc na progi levelowe, które raczej są takie same dla każdego to prawdopodobnie każdy po zdobyciu 18k punktów będzie mieć maksymalny poziom. Później można już tylko dalej zbierać punkty.

 

Mały spoiler: Po zdobyciu maksymalnego poziomu pojawia się za nami przy poruszaniu smuga z posiadanym rozmytym skinem.

 

Link do gry: http://iogames.space/spaceblast-io .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *