Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

bumper io gra
Gry IO Wszystkie

No to hop! | Bumper IO

W ostatnim czasie na IO Games Space pojawiła się gra dumnie okraszona nazwą Bumper IO. Jest to swoista świeżynka na rynku gier IO, ponieważ została dodana do wspomnianej najpopularniejszej platformy z tym rodzajem gier przeglądarkowych zaledwie kilka dni temu. W chwili pisania tego artykułu. W momencie kiedy zostanie on dodany gra zdecydowanie będzie już starsza.

 

Liczyłem, że w drugiej połowie 2018 raczej będą już wychodzić tylko dobre IO, a przynajmniej średnie na tej platformie. Crapy moim zdaniem w ogóle nie powinny być dopuszczane. Wygląda to trochę tak, jakby jakikolwiek niedoszły zawodowy (lub nie) programista coś wyskrobał i od razu wrzucił bez uprzedniego sprawdzenia tego “produktu” przez kogokolwiek.

 

Przede wszystkim optymalizacja. Tutaj to straszna padaka. Laguje na tyle, że aż problemem jest wyłączyć kartę, która wyświetla to ustrojstwo. Jeśli przeczeka się wstępną fazę ładowania to laguje już nieco mniej, ale nadal są mocne spadki fpsów w samej grze i zwykły biurowy laptop zaczyna się chłodzić jakby miał do czynienia z Wieśkiem 3.

 

Gra polega na wypchnięciu przeciwnika z planszy i strącenie go w przepaść. Dostajemy za to punkty. To też jest ciekawe. Raz te punkty się dostaje, a raz nie. Dodatkowo mamy w grze licznik zabójstw, ale niestety w samej grze on nie działa. Jedynie po przegranej, bądź wygranej, gdy skończymy daną rundę wyświetli się informacja o liczbie punktów i killi. Zauważyłem jednak, że jest to również dość losowe, nie zlicza wszystkiego, albo liczy to jakąś pokraczną metodą, bliżej mi nie znaną.

 

Póki co jedyny jaki pozytyw w tym wszystkim to taki, że jest więcej niż jedna mapa. Ale to tyle. A teraz czas na dalsze gnojenie. 😀

 

Dobierało mnie czasami do rundy z kilkoma graczami (doliczyłem jakieś 5-6), a czasami wrzucało mnie z jednym. Dlaczego? Też się zastanawiam. Jeśli nawet ktoś już finishuje to po prostu powinien wygrać, a nie dobiera mu się nie wiadomo po co jeszcze jakiegoś gracza. Ktoś pomyśli, przecież może to zupełnie nowa runda, więc akurat byłem drugi, aby dołączyć. No tylko, że problem jest taki, że często już nikt po mnie nie dochodzi.

 

Możliwe, że wynika to też z tego, że po prostu mało kto będzie grał w tę siermięgę, ale jednak wydaje mi się, że dobieranie graczy do danych rozgrywek można by zrobić po prostu lepiej.

 

W grę możecie zagrać tutaj: http://iogames.space/bumper-io .

 

Sami stwierdzicie, czy mam rację, czy nie. Można mieć póki co jedynie nadzieje, że zostanie to wszystko w porę naprawione. Może nawet w momencie kiedy ten artykuł będzie opublikowany to większość wspomnianych problemów zniknie. Oby tak było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *