Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

grymer historia rpg, propozycja gry
Gry Propozycje gier Remyrg RPG RPG Wszystkie

Remyrg RPG | Mały bonus od księgi | Część 4

Link do całej serii: https://grymer.eu/category/remyrg-rpg/ .

 

[Spero] Ostatnio w moim życiu wiele się zmieniło. Muszę się zemścić. Doskonale wiem, że to nie był jeden człowiek, którego unicestwiłem. Musi ich być wiele. Pewnie jest to jakaś zorganizowana grupa przestępcza.

 

Spero prowadził przemyślenia w swoim pokoju, gdy nagle z tajemniczej księgi zaczęło wydobywać się światło.

 

[Spero] Co z tą książką? No dobrze. Może pora ją znowu otworzyć.

 

[Tajemnicza księga *czytanie] Pokonanie tego złoczyńcy to dopiero początek twojej przygody. Jest dokładnie tak jak myślisz. Zniszczenie tej jednej osoby nie sprawiło, że dokonałeś zemsty. To pionek. Takich jak on jest wiele. Są masowo wysyłani na takie akcje. To, że tak sprytnie udało ci się go pokonać dowodzi o tym, że jesteś godny, aby przejść do kolejnego etapu.

 

Mały bonus za wygraną. Myślę, że ci się spodoba.

 

Białe światło wydobywające się z księgi zaczęło być wchłaniane przez głównego bohatera.

 

[HP: 30 (+20), MP: 25 (+20), Siła: 3 (+1), Magia: 5 (+4)]

 

[Spero] Czuję się jakbym stał się silniejszy. Ale to nie jest ludzka siła. To jest coś więcej.

 

Spero zaczął czytać dalej.

 

[Tajemnicza księga *czytanie] Otrzymałeś właśnie moc, która zwiększyła twoje parametry. Nie tylko fizyczne ale i magiczne. Chociaż wy ludzie nazwalibyście to mistycyzmem, a jeszcze inni satanizmem. Nie masz się czego obawiać. Jesteśmy po twojej stronie. Pewnie nadal masz gdzieś z tyłu głowy myśl, że to wszystko jest zmyślone, a ty najpewniej właśnie jesteś przywiązany pasami do łóżka w szpitalu psychiatrycznym. Tak nie jest. Jak już informowaliśmy cię wcześniej wielu było przed tobą, którzy nie podołali pierwszych wyzwań. Ty jesteś inny. Jesteś wyjątkowy. Jedyny w swoim rodzaju.

 

Ale do rzeczy. Zaraz w twojej prawej ręce pojawi się kompas. Kompas będzie wskazywał drogę do pewnego miejsca. Podążaj za nim, a dowiesz się co to za miejsce, i co będziesz musiał tam robić. Nie możemy teraz ci tego zdradzić, ponieważ przez to cały ten plan nie miałby sensu.

 

Pamiętaj o tym kogo chcesz pomścić i tę myśl dzierż w sercu, duszy i umyśle.

 

Księga sama się zamknęła, a następnie rozpłynęła się w atmosferze. Bardzo podobnie jak ta tajemnicza postać, która tę książkę wręczyła. Prawda? 😉

W prawej dłoni bohatera faktycznie pojawił się kompas. Przypominał trochę odwrócony krzyż. Pod szkiełkiem skrywał się czerwony pentagram na czarnym tle. W jednym z miejsc granicznych pentagramu pojawił się żółto-szary punkt.

 

[Spero] To zapewne o to chodziło. Ten punkt to kierunek. Wezmę trochę prowiantu i wyruszam. Chociaż nadal wydaje mi się, że jestem główną postacią w jakimś słabym RPG, albo zwyczajnie zbzikowałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *