Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

gra io z lawą
Gry IO Wszystkie

GORĄCA GIERKA. STRASZNIE PROSTE ZASADY. | Laaaava.io

W grę miałem okazję grać dawniej, kilka miesięcy temu kiedy była jeszcze zdecydowanie bardziej oblegana przez graczy IO-wej społeczności.

 

Zasady oraz ogólna mechanika jest prosta, natomiast po dłuższym stażu w grze okaże się, że nawet w tak ekstremalnie minimalistycznym IO jest możliwe rozgrywanie różnych strategii. Dla bardziej rozgarniętych może to być odkryte po odbytych pierwszych kilku rundach.

 

Spawnujemy się jako kulka. Co jest dość częstym uosobieniem gracza w dziełach z tego gatunku. Obok nas są inne wrogie kulki. Celem wszystkich jest zostanie jako ostatni na mapie. Ci, którzy wpadną do lawy przegrywają. Jeśli wszyscy (poza jednym) gracze zakończą swój żywot, jedyny ocalały wybraniec wygrywa.

 

Teraz czas pomówić trochę o możliwych strategiach prowadzenia potyczek. Aby nie wpaść do lawy trzeba się odbijać od powietrza w określonym momencie klikając LPM. Można to wykorzystać, aby w odpowiednim momencie zbić innego gracza. Przypuśćmy, że jest sytuacja, w której przeciwnik jest bardzo blisko powierzchni. Wówczas jeśli w odpowiednim momencie w niego uderzymy to może bezpośrednio wpaść do lawy. Trzeba zaś uważać, aby to zrobić na tyle rozważnie, aby samemu nie wpaść i zdążyć w miarę szybko się znowu odbić.

 

Są również możliwości pozostawania w jak najwyższej pozycji. Można to spróbować wykonywać przez technikę skakania z lewej do prawej strony na mapie w górnych jej partiach. Jest to oczywiście tylko teoria, bo w praktyce takie próby na dłuższą metę kończą się strąceniem przez przeciwnika, bądź jeśli nie bezpośrednio tym to i tak walką, ponieważ zajmujemy bardzo duży obszar i dajemy jasną informację przeciwnikowi w jaki sposób się poruszamy, co może spowodować, że wychwyci odpowiedni moment i timingowo nas unicestwi. Oczywiście to działa w obie strony. Ta metoda jest bardzo skuteczna na bardzo początkujących graczy. Pozwala to na przeczekanie momentu, aż wszyscy pozostali się powybijają, przypadkiem lub nie.

 

Czasami warto zagrać jak najbardziej defensywnie. Wręcz unikać ataków, a jeśli takie następują to dalej skupić się na tym, aby nie wpaść do lawy. Może dojść do sytuacji, w której atakując przeciwnika nawet będąc na dużej wysokości zadacie mu cios od dołu i momentalnie spadniecie. Przeciwnik zaś wygra. Mała jest szansa, aby wyjść z takiej sytuacji, ponieważ stamina nie zdąży się zregenerować do tego czasu, aby móc znowu skoczyć.

 

Najskuteczniejszym atakiem jest, gdy jesteśmy ulokowani przy górnej krawędzi pomieszczenia i zaraz pod nami jest przeciwnik. Wówczas warto szybko skoczyć w górę, tak aby bardzo szybko odbić się od wspomnianej krawędzi i również odbić się z dużą prędkością o przeciwnika. Jeśli dobrze się ustawimy i w odpowiednim momencie przeprowadzimy taki atak, wówczas przeciwnik ma bardzo małe szanse, aby zdążyć się odbić. Trzeba pamiętać, że jest to technika równie ryzykowna, ponieważ jeśli jednak wróg zrobi odpowiedni manewr wymijający, chociażby na wyczucie czasu w dobrym momencie zmieni położenie to po takim odbiciu również spadniemy prosto do lawy i raczej małe szanse na to, aby stamina zdążyła się zregenerować.

 

Słów kilka o obecnych problemach z gierką. Niestety na ten moment gra jest praktycznie zapomniana. Co mnie trochę dziwi, bo moim zdaniem sprawuje się jako IO bardzo, bardzo dobrze. Dawniej pamiętam, że można było dołączyć z jednej gry do drugiej bez absolutnie żadnego problemu. Praktycznie non-stop dobierało po pięciu graczy i można było spokojnie grać. Obecnie jak próbowałem zagrać, znów sobie przypomnieć jak to się ogrywało to dobranie piątki było na tyle niemożliwe, że musiałem jeszcze w drugiej przeglądarce uruchomić grę i dopiero w którymś momencie udało się dobrać wszystkich.

 

Ktoś może mi tutaj zarzucić swoistą hipokryzję. Napisałem, że szkoda, iż gra społecznościowo umarła, a jednak sam w nią nie grałem od dłuższego czasu, więc można by przypuszczać, że też do tego się przyczyniłem. Chodzi mi po prostu o to, że jak dane IO jest bardzo dobrze ogrywane, to nawet wielu graczy, którzy się gierką znudzą i przestają w nią grać na zawsze, bądź na dłuższy czas to w podobnym momencie znajdują się nowi inni gracze. Gra wówczas zaczyna żyć własnym życiem i praktycznie zawsze można kogoś w niej spotkać. Liczyłem, że z tą grą będzie bardzo podobnie, ale jednak się przeliczyłem. Najwidoczniej nie okazała się na tyle hiciorem, aby teraz po wielu miesiącach znów było możliwe natychmiastowe dobieranie innych graczy do zabawy. Szkoda.

 

Bezpośredni link do gry: https://lagged.com/io/laaaava .

Link poprzez IO Games: http://iogames.space/laaaava-io/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *