Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

screen z cocky io gry podobnej do rusher io
Gry IO Wszystkie

COCKY.IO | WALKA NA BAGIETKI. ZNÓW BEZ SKOJARZEŃ

Ostatnio omawiałem grę Rusher IO. Zapowiadałem, że wkrótce omówię grę o bardzo podobnej mechanice. Nie wgłębiałem się w szczegóły odnośnie datowania, ale wydaje mi się, że Cocky IO bardzo mocno inspirował się Rusherem.

 

Jako, że gry są bardzo podobne to artykuł będzie częściowo w formie porównania tych dwóch gierek. Jak bardzo są do siebie podobne i czy jest sens ogrywania jednej i drugiej, czy może jednak warto zostać przy jednym tworze. Przyjrzyjmy się temu.

 

W Cocky duża różnica jeśli chodzi o grafikę. Jest kreskówkowa, trochę komiksowa. Luźna i bardziej kojarząca się z infantylnymi wrażeniami. W Rusherze odnoszę subiektywne wrażenie, że grafika jest mimo wszystko bardziej poważna. Oczywiście do granic możliwości jak na taką minimalistyczną gierkę ciężko o zachowanie w pełni powagi. W każdym razie czuć, że pod kątem graficznie autor miał na myśli jak największą prostotę, nowoczesność, czystość i przejrzystość.

 

Mechanika gry i ewentualne strategie, czy też taktyki z nią związane są bardzo podobne do tych, które opisywałem w artykule dotyczącym Rushera. Jednak istnieje pewna kluczowa różnica, która powoduje, że faktycznie ma sens obycie się w tych dwóch tytułach, a nie tylko w jednym.

 

Chodzi tu o ułożenie bagietki względem postaci, a ułożeniem miecza względem kuleczki w Rusherze. W omawianym początkowo RIO miecz jest wyraźnie trzymany jakby w jednej ręce. Zdecydowanie odbiega od ewentualnej symetrii postaci. W bagietkowym IO jest inaczej. Pieczywo jest zestawione centralnie względem postaci, tworzy jakby niemal linię równo przecinającą zarówno oręż jak i resztę gracza. To znacznie zmienia postać rzeczy przy systemie walki.

 

Mógłbym tutaj rozwodzić się nad tym, dlaczego taka bądź, co bądź mała pierdółka, a zmienia tak wiele. Najlepiej zaś jak sprawdzicie to sami, ponieważ wówczas wrażenie z tego odkrycia myślę, że będzie większe. Ci sprytniejsi jeszcze bez ogrywania jednego czy drugiego tytułu będą już przed pograniem prawdopodobnie częściowo znali odpowiedź na to pytanie.

 

Dlatego też odsyłam do samej gry i życzę miłych odkryć. 😛

 

Bezpośredni link do gry: https://cocky.io .

Link poprzez IO Games: http://iogames.space/cocky-io .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *