Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Screen z gry YORG.io.
Gry IO Strategiczne Wszystkie

YORG.io – JEDNO Z NIELICZNYCH IO Z MOŻLIWOŚCIĄ ZAPISU SAVE’A

W ostatnim czasie pojawiła się gra strategiczna z nurtu gier .IO, która ma możliwość zapisu. Możliwość robienia save’ów została dołączona niedawno do gry, natomiast jest to ciekawy zabieg ze strony twórcy, ponieważ zachowywanie progresu w grach tego gatunku nie należy do popularnych rozwiązań. Ponadto to IO jest strategią czasu rzeczywistego, gdzie przyjdzie nam się mierzyć jedynie z mobami i bossami, a nie z faktycznymi graczami. Natomiast jeśli chodzi o rywalizacje między rzeczywistymi osobami to tutaj mamy ją jedynie w formie rankingu aktualizowanego online oraz rankingu globalnego, który też jest aktualizowany, ale opiera się na największych wynikach, na zasadach Hall of Fame.

 

W czasie walki z mobami naszym zadaniem jest rozbudowywać naszą bazę. Podstawową jednostką, za którą polepszamy budynki oraz je kupujemy są kryształy. Kryształy wydobywa się z odpowiednio oznaczonych miejsc na mapie.

 

W grze występują również inne surowce, ale reszta surowców jest używana jedynie do obrony bazy, a w tym głównie ratusza, którego zniszczenie przez moby, bądź bossa skutkuje natychmiastowym zakończeniem rozgrywki.

 

Najbardziej w całej tej strategii podoba mi się potrzeba kombinowania z odpowiednim rozłożeniem poszczególnych elementów bazy, ponieważ wszystkie surowce muszą być odpowiednio szybko dostarczane do właściwych im odpowiadających budynków, tak aby zarówno przepływ głównego surowca był odpowiedni, ale i również przepływ reszty materiałów bez których również się nie obejdzie.

 

Ulepszanie ratusza jest kluczowe, ponieważ pozwala to na jeszcze większą maksymalną rozbudowę poszczególnych elementów twierdzy. Koszty związane z wymaganymi kryształami za każdy kolejny poziom ratusza, czy też innych struktur wzrasta bardzo szybko, aczkolwiek wartość bazowa jest podyktowana również wyborem trybu gry.

 

Jeśli chodzi o tryby gry to do możliwości mamy ich aż 5. Pierwszy to EASY. Bardzo łatwy, preferowany dla początkujących graczy lub dla tych, którzy chcą jak najbardziej grindować rozgrywkę. Kolejny to REGULAR. Bardziej okraszyłbym go nazwą MEDIUM, aczkolwiek jedna i druga nazwa raczej w miarę opisowo tłumaczy z jakim poziomem trudności będziemy mieli do czynienia. Kolejne są już trudniejsze, a jest to kolejno: HARD, IMPOSSIBLE i końcowy: [Challenge] BOSS EVERY DAY. Próba dojścia do jakiś wyższych dni na dwóch ostatnich trybach jest bardzo ciężka. Osobiście preferuję EASY, ponieważ pozwala na bardzo szybką rozbudowę bazy oraz nie ma aż tak dużych problemów z mobami. Oczywiście dla każdego coś dobrego, a więc polecam samemu sprawdzić się w tej gierce.

 

Na zakończenie dodam jeszcze, że na YouTube już znajduje się kilka materiałów z tej gry, a w tym pierwotny rekord około 200 dni na trybie najprawdopodobniej REGULAR. Niestety nie mogę tego być pewien, ponieważ w czasie zdobywania tego rekordu nie było jeszcze do wyboru trybów, więc jest to mój luźny domysł.

 

Obecnym rekordem jest dzień 288, tutaj też nie mogłem zdobyć dokładniej informacji na jakim trybie, ale jak można się domyślić zapewne jest to EASY.

 

Bezpośredni link do gry: https://yorg.io/ .

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *