Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

newsy PC Sprzęt Technology

Inno3D prezentuje karty graficzne z serii GeForce RTX 30 z układami Nvidia Ampere

Początek września to nie tylko początek roku szkolnego. Dla entuzjastów to przede wszystkim premiera nowej generacji kart graficznych. Firma Inno3D prezentuje adresowaną do wymagających graczy serię GeForce RTX 30 z chipami Nvidia Ampere.

Nowa seria kart graficznych Inno3D RTX 30 wykorzystuje układy Nvidia Ampere. Ich producent obiecuje blisko dwukrotnie wyższą wydajność nawet w porównaniu do poprzedników. Druga generacja RTX-ów oferuje nowe rdzenie RT odpowiedzialne za śledzenie promieni świetlnych. Nowe są także rdzenie Tensor odpowiedzialne za obliczenia związane ze sztuczną inteligencją. Topowe konstrukcje RTX 30 mają radzić sobie z płynną animacją nawet w rozdzielczości 8K, a więc czterokrotnie wyższą niż 4K.

I tak oto serię kart GeForce RTX 30 otwiera model Inno3D GeForce RTX 3090 iChill X4. To flagowiec wyposażony w cztery wentylatory, w tym jeden boczny o średnicy 45 mm. Ma on za zadanie lepiej chłodzić sekcję z tranzystorami MOSFET. Pozostałe śmigła mają 90 mm średnicy i wymuszają obieg powietrza poprzez żebra radiatora wyposażonego w osiem miedzianych ciepłowodów. Karta jest fabrycznie podkręcona i posiada 24 GB pamięci typu GDDR6X, która komunikuje się z GPU poprzez szynę o szerokości 384 bitów.

 

W chłodzenie iChill X4 są również wyposażone karty Inno3D GeForce RTX 3080. Te z kolei posiadają 10 GB pamięci wideo na 320-bitowej szynie. Prezentowane karty będą dostępne także z chłodzeniem iChill X3, oferujące trzy wentylatory i radiator z siedmioma ciepłowodami. Wszystkie modele z serii iChill posiadają podświetlenie RGB, które pozwala na ich personalizację. Producent deklaruje, że jest ono zgodne z systemami producentów popularnych płyt głównych.

 

Firma Inno3D przygotowała jeszcze dwa modele z procesorem GeForce RTX 3080. Są one skierowane do osób, które nie potrzebują rozbudowanego podświetlenia i dodatków oferowanych przez serię iChill. Mowa o kartach Inno3D GeForce RTX 3080 Twin X2 OC oraz GeForce RTX 3090 Gaming X3. Ostatnia z wymienionych także jest uzbrojona w chłodzenie z systemem siedmiu rurek cieplnych oraz trzy wentylatory o średnicy 90 mm, które powinny utrzymać ciepłotę karty w ryzach.

 

Najnowsze propozycje firmy Inno3D powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Ich ceny nie zostały na razie ujawnione.

 

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *