Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

obrazek wyróżniający do artykułu na temat gry Extermination IO
Gry IO Wszystkie

Extermination IO | Niby IO, ale jednak nie do końca

Extermination IO to tytuł, który z IO ma wspólną jedynie nazwę. Nie ma tu nawet trybu multiplayer. Właściwie nie ma tu nic, co by mogło jakkolwiek łączyć nas z innymi graczami bezpośrednio w grze. To powoduje, że twór ten totalnie wypada z podgatunku IO, bądź też termin ten będzie musiał ulec ewolucji. Przynajmniej moim zdaniem, bo tak naprawdę czym jest sam w sobie podgatunek IO to nadal kwestia sporna z uwagi na szybką ewolucję tej gałęzi multimedialnej rozrywki.

 

Przyjrzyjmy się samej grze. Prosta i minimalistyczna aż do bólu grafika. Ciężko to nazwać pixel artem, lecz zapewne znaleźliby się i tacy, którzy do takiej grupy by to podpieli. Ja nie zamierzam aczkolwiek uważam, że faktycznie w tak ekstremalnej prostocie graficznej jest pewne piękno. Oczywiście nie dla każdego. Większość społeczności graczy woli raczej zmierzanie do fotorealizmu. Jestem innego zdania, stąd też bardzo możliwe, że te kilka wizualnych pikseli na ekranie, które doświadczyłem są dla mnie czymś przyciągającym, a nie odpychającym. Miłośnicy takich flashówek-przeglądarówek jak Dino Run raczej pokochają ten tytuł.

 

Sterowanie bardzo przyjemne i domyślne. Poruszanie WSAD, strzelanie LPM. Oczywiście mowa jest o shooterze. Konkretniej w 2D. Bardzo okrojonym 2D.

 

Movement/refleks jest w tej grze bardzo ważny. Może nie ujrzymy tego na samym początku, ale wraz ze wzrostem poziomu trudności już przyjdzie nam się zmierzyć z pewną barierą w postaci potrzeby wytrenowania skilla.

 

Przeciwnicy na każdym poziomie tak samo głupkowaci, natomiast ich ilość oraz to jaki oręż nosić będą w kolejnych planszach sprawia wyraźne uczucie coraz większej trudności.

 

Za każdego pokonanego przeciwnika otrzymujemy monety, które następnie można przeznaczyć na zakup ulepszeń w postaci obrony oraz lepszej broni.

 

Dla dodatkowego uświadomienia gracza co takiego posiadamy, autor postanowił dodać zakładkę z ekwipunkiem, w której można zwrócić uwagę na to co już zakupiliśmy.

 

Menu jak i cała zasada działania gry oraz grafika jest bardzo prosta. Dla malkontentów oraz osób, które po prostu nie lubią takich miniaturowych growych dzieł może mimo wszystko przypaść do gustu potwornie dynamiczna rozgrywka. Dobra gierka do poklikania na przerwie w pracy, bądź dla zabicia czasu.

 

Link do gry z IO Games Space: https://iogames.space/extermination-io .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *