Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Western iNAND MC EU321 EFD
Sprzęt Wszystkie

Western Digital zaprezentował 96-warstwowy układ 3D NAND

Western Digital w dysku Western iNAND MC EU321 EFD zastosował jako pierwszy na świecie 96-warstw 3D NAND. Oznacza to jeszcze większe “upakowanie” tranzystorów na tej samej powierzchni. Oparty jest o architekturę iNAND SmartSLC 5.1 co pozwala na znacznie większą wydajność w porównaniu do obecnych konkurencyjnych podzespołów tego typu.

 

Producent zapewnia o dużej wydajności układu nawet w sytuacji, gdy będzie on w większości zapełniony. Jak powszechnie wiadomo częstą wadą układów flash będącymi pamięciami masowymi jest znaczne spowolnienie, gdy taki układ zaczyna być coraz bardziej zajęty. W momencie, gdy zostaje zaledwie kilka procent wolnego miejsca, wówczas odczuwalny jest duży spadek szybkości. W tym wypadku problem ten ma być znacznie zredukowany. Jeśli w praktyce okaże się to zasadne to szykuje się małymi krokami wielka rewolucja w tym temacie.

 

Układ iNAND MC EU321 EFD ma docelowo być użyty do smartfonów, tabletów oraz innych urządzeń.

 

iNAND MC EU321 EFD ma pojemność aż 256 GB. W obecnych czasach, gdzie coraz popularniejsze staje się nagrywanie filmów w rozdzielczościach 2K, a nawet 4K. Ludzie masowo robią coraz więcej zdjęć, w jak najlepszej jakości. Aplikacje wraz z aktualizacjami puchną w zastraszającym tempie, niesamowicie ważne jest dostarczanie ze strony producentów odpowiednich podzespołów do przyszłych urządzeń mobilnych, które wyjdą naprzeciw dzisiejszym wymaganiom statystycznego konsumenta.

 

Źródło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *