Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Western iNAND MC EU321 EFD
Sprzęt Wszystkie

Western Digital zaprezentował 96-warstwowy układ 3D NAND

Western Digital w dysku Western iNAND MC EU321 EFD zastosował jako pierwszy na świecie 96-warstw 3D NAND. Oznacza to jeszcze większe “upakowanie” tranzystorów na tej samej powierzchni. Oparty jest o architekturę iNAND SmartSLC 5.1 co pozwala na znacznie większą wydajność w porównaniu do obecnych konkurencyjnych podzespołów tego typu.

 

Producent zapewnia o dużej wydajności układu nawet w sytuacji, gdy będzie on w większości zapełniony. Jak powszechnie wiadomo częstą wadą układów flash będącymi pamięciami masowymi jest znaczne spowolnienie, gdy taki układ zaczyna być coraz bardziej zajęty. W momencie, gdy zostaje zaledwie kilka procent wolnego miejsca, wówczas odczuwalny jest duży spadek szybkości. W tym wypadku problem ten ma być znacznie zredukowany. Jeśli w praktyce okaże się to zasadne to szykuje się małymi krokami wielka rewolucja w tym temacie.

 

Układ iNAND MC EU321 EFD ma docelowo być użyty do smartfonów, tabletów oraz innych urządzeń.

 

iNAND MC EU321 EFD ma pojemność aż 256 GB. W obecnych czasach, gdzie coraz popularniejsze staje się nagrywanie filmów w rozdzielczościach 2K, a nawet 4K. Ludzie masowo robią coraz więcej zdjęć, w jak najlepszej jakości. Aplikacje wraz z aktualizacjami puchną w zastraszającym tempie, niesamowicie ważne jest dostarczanie ze strony producentów odpowiednich podzespołów do przyszłych urządzeń mobilnych, które wyjdą naprzeciw dzisiejszym wymaganiom statystycznego konsumenta.

 

Źródło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *