Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Sprzęt Technologie IT Wszystkie

Inno3d GeForce RTX 3080 12GB X3 OC LHR – jeszcze więcej pamięci

Inno3d GeForce RTX 3080 12GB X3 OC LHR to nowa wersja modelu RTX 3080. Posiada ona 12 GB pamięci VRAM oraz jeszcze większą liczbę rdzeni CUDA. Chłodzona trzema wentylatorami o niskim profilu ma zapewnić odpowiednią wydajność użytkownikom i jednocześnie ograniczyć działalność górników kryptowalut.

INNO3D GeForce RTX 3080 12GB X3 OC LHR to konstrukcja oparta na układzie graficznym Nvidia Ampere GA102-220. Charakteryzuje się rozszerzoną do 12 GB ilością pamięci VRAM GDDR6X. Ponadto wyposażono ją w dodatkowe 256 rdzeni CUDA (łącznie 8960 rdzeni). Dopisek LHR w nazwie GPU, oznacza blokadę LHR (Lite Hash Rate), która ogranicza wydajność wydobywania wybranych kryptowalut.

 

Producent zdecydował się na fabryczne podkręcenie chipu graficznego. Jego bazowe taktowanie wynosi 1260 MHz, zaś w trybie Boost osiąga nawet 1725 MHz. Jednostka wykorzystuje układ chłodzenia składający się z trzech wentylatorów o wysokości dziewięciu centymetrów i zajmuje jedynie dwa sloty. Może zatem ona zainteresować użytkowników, których pecety bazują na płytach głównych mATX oraz Mini-ITX.

 

Na tylnej ścianie karty znajdują się cztery gniazda, w tym trzy DisplayPort 1.4a oraz jedno HDMI 2.1. Zgodnie z zaleceniami producenta, potencjalni nabywcy powinni wyposażyć swoje komputery w zasilacz o mocy co najmniej 750 W z dwoma 8-pinowymi wtyczkami PCI-Express.

 

Inno3d GeForce RTX 3080 12GB X3 OC LHR powinna pojawiać się w ofertach sklepów już wkrótce. Producent nie podaje sugerowanej ceny detalicznej, jednocześnie skupiając się na zapewnieniu jak najlepszej dostępności.

Dane techniczne dostępne są tutaj.

Zdjęcia hi res do pobrania tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *