Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

newsy PC Wszystkie

Cooler Master V850 Gold V2 White Edition – mocny, półpasywny zasilacz dla wymagających

Zamknięty w białej obudowie zasilacz Cooler Master V850 Gold V2 White to konstrukcja z segmentu premium. Producent obiecuje znakomitą kulturę pracy, wysoką efektywność i niezawodność, którą potwierdza 10-letnią gwarancją.

Cooler Master V850 Gold V2 White to PSU o mocy 850 W. Uzbrojony w modularne okablowanie, oferuje dwie wtyczki EPS i sześć PCIe z przewodami o przekroju 16 AWG. Dzięki większej średnicy mogą one dostarczyć prąd o natężeniu do 10 A zamiast 7 A, jednocześnie wydzielając mniej ciepła i wykazując mniejszą rezystancję. Producent obiecuje, że w dalszym ciągu są one elastyczne i łatwe do ułożenia w obudowie.

 

Zasilacz Cooler Master V850 Gold V2 White został wykonany w topologii half-bridge LLC i posiada konwertery napięcia DC-DC. W jego wnętrzu mają znajdować się wyłącznie japońskie kondensatory. Dzięki temu całość ma oferować niezawodność i stabilność przez lata. Wysoką efektywność konstrukcji potwierdza z kolei uzyskany certyfikat 80 Plus Gold. Średnia sprawność jednostki powinna więc przekraczać 90%.

 

Za chłodzenie zamkniętych w białej obudowie komponentów odpowiada wentylator o średnicy 135 mm. Ma on łożyskowanie FDB, dzięki któremu śmigło ma odznaczać się płynną pracą, minimalnymi wibracjami i dużą żywotnością. Na tę ostatnią korzystnie powinien wpłynąć fakt, że wentylator włącza się dopiero wtedy, gdy obciążenie jednostki przekroczy około 40%. Dopiero od tego poziomu śmigło płynnie wchodzi na obroty.

 

Osoby, które nie chcą korzystać z trybu półpasywnego, mogą wymusić ciągłą pracę systemu chłodzenia za pomocą przełącznika z tyłu obudowy. Jak przystało na zasilacz klasy premium, Cooler Master V850 Gold V2 White otrzymał komplet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP) i ma aktywny układ PFC. Jednostka jest zgodna ze specyfikacją ATX v2.52 i można ją już znaleźć w sklepach. Cena wynosi około 650 zł.

Zdjęcia hi res do pobrania tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *