Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Logotyp platformy YouTube użyty na potrzeby artykułu
Wszystkie

YouTube zamiast plakatu

 

Media społecznościowe są obecnie najszybszym kanałem dystrybucji informacji, z którego korzysta wiele milionów osób. To także doskonałe miejsce na promowanie rozmaitych przedsięwzięć – zarówno komercyjnych, jak i społecznych czy politycznych. Dla wydawców gier na pecety i konsole idealnymi nośnikami są wszelkiego rodzaju serwisy wideo.

Na czoło wysuwa się oczywiście YouTube. Jeśli ktoś chce zaistnieć w sieci ze swoimi produkcjami filmowymi dowolnego typu, serwis będący jedną z kluczowych marek koncernu Google będzie jak znalazł. Oczywiście nie trzeba się ograniczać wyłącznie do niego.

Ceniony przez użytkowników jest też portal Vimeo, na który trafiają często materiały mniej tolerowane na YouTube lub cechujące się większymi ambicjami artystycznymi. Dlaczego wymieniamy tego typu strony w kontekście gier? Ma to ścisły związek z tym, o czym pisaliśmy przed momentem, czyli z teaserami. Udostępniając je na oficjalnym kanale gry lub wydawcy pojawia się szansa na dotarcie do ogromnej rzeszy widzów, która mogłaby nie trafić na odrębny serwis poświęcony tytułowi.

Obecność na YouTube zapewnia większe zainteresowanie i przy dobrych wiatrach może skutkować jakże pożądanym w tych czasach efektem wirusowym. Udany, przykuwający uwagę teaser zacznie wędrować z rąk do rąk ku uciesze wszystkich. Wykorzystanie internetowych narzędzi oraz liczących się serwisów z treściami multimedialnymi pozwala zaoszczędzić na konwencjonalnej reklamie, równocześnie generując porównywalne lub lepsze efekty.

Chyba warto skorzystać z tej szansy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *