Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Zdjęcie przedstawiające dolary, co pasuje do artykułu do którego ten obrazek należy
Gry Konsola PC PS4 Wszystkie XBOX

Zarobić na własnej grze?

 

Czy tworząc amatorsko gry komputerowe można liczyć na to, że uda się na nich cokolwiek zarobić? Sprawa nie jest oczywista ani prosta, jednakże jakieś możliwości zarabiania rzeczywiście są. Jeśli będziemy w stanie przekonać ludzi, że warto zapłacić za grę, którą wykreowaliśmy, to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Zwykle tytuł jest udostępniany na stronie internetowej, więc można zorganizować jej pobieranie w taki sposób, że użytkownik będzie musiał uiścić opłatę – na przykład wysyłając SMS pod określony numer. W grę wchodzi także płatność online za pośrednictwem któregoś z serwisów wyspecjalizowanych w takich operacjach.

Prowadząc działalność komercyjną należy oczywiście brać pod uwagę obowiązuje przepisy podatkowe i dotyczące aktywności gospodarczej. Mniej skutecznym, ale także wykorzystywanym sposobem jest danie graczom możliwości dobrowolnej donacji na naszą rzecz. Wtedy na stronie internetowej należy zamieścić odpowiednią notkę z informacją, jak wpłacić dowolną kwotę na nasze konto.

Można uczynić to choćby dzięki usłudze PayPal, która jest globalnym liderem w dziedzinie drobnych wpłat online. Generalnie nie ma jednak co liczyć na kokosy – rzeczy, które można mieć za darmo zwykle nie są wynagradzane w żaden sposób, a raz wykupiona gra szybko trafi na inne serwery i także będzie pobierane bez ograniczeń. Największe szanse na spory i legalny zarobek mają wydawcy gier online na przeglądarki.

Mogą oni zamieszczać płatne reklamy na stronie, wyświetlane także podczas grania. Oprócz tego za dostęp do gier również można pobierać opłaty abonamentowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *