Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Grafika do artykułu na temat generacji dawnych konsoli do gier
Grafika Gry Konsola Laptopy PC PS4 Wszystkie XBOX

Nowe generacje – nowe wrażenia

 

Gracze złaknieni nowych atrakcji nie muszą długo czekać aż twórcy konsol, podzespołów komputerowych oraz samych gier uraczą ich premierowymi rozwiązaniami. Po wielkim sukcesie Famicomu firma Nintendo zaczęła udoskonalać swój produkt.

Po NES-ie pojawił się SNES, który zaoferował lepszą grafikę i bardziej skomplikowane gry. To był jednak zaledwie początek zmian, ponieważ firma Sony wyraźnie pozazdrościła swoim kolegom sukcesu i zaczęła ostro pracować nad własnym systemem rozrywki.

Owocem tych działań była premiera konsoli Sony PlayStation, która przyniosła kilka ważnych przełomów. Przede wszystkim po raz pierwszy nośnikiem dla gier uczyniono nie dyskietki (zwane również kartridżami), ale płytę CD.

Był to nie tylko zabieg wizerunkowy, ale także nowe możliwości związane z kompaktami. Znaczące zmiany można też odnotować w zakresie grafiki oraz dźwięku w grach – i to nie jedynie za sprawą Sony.

Nowa konsola od Nintendo, oznaczona numerem 64 przewyższała w momencie swojej premiery konkurenta. Choć wciąż bazowała na dyskietkach, których konstrukcję zmodyfikowano, to w zakresie osiągów graficznych i jakości dźwięku całość wyglądała nader innowacyjnie.

Uwagę graczy zwracała obsługa trójwymiarowej grafiki, a dzięki bardziej otwartej budowie konsolę można było poszerzać o dodatkowe funkcje – zwiększać pamięć, podłączać kierownicę czy adaptery do emulacji starszych gier NES/SNES. Oczywiście to, co najciekawsze w świecie gier było dopiero przed nami.

Mimo wszystko ówczesne osiągnięcia położyły fundamenty pod dzisiejsze imperium wirtualnej rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *