Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Artykuł odnoszący się do wyboru u graczy, stąd też takie zdjęcie pokazujący dwa przeciwne kierunki
Gry Konsola PC Wszystkie

Gracze mają wybór

 

Miłośnicy gier – zarówno tych komputerowych, jak i tworzonych z myślą o telewizyjnych konsolach – mogą przebierać w ofertach ulubionej rozrywki. Na przestrzeni lat ukazało się wiele tytułów, z których część przeszła do legendy. Dzięki zaawansowanym narzędziom do emulacji możemy bez problemu spróbować swoich sił w prawdziwie archiwalnych grach, których pierwotne platformy są już w technicznym lamusie.

Ta różnorodność połączona z szerokimi możliwościami nabywania całkiem współczesnych wydawnictw czyni z rynku gier jedną z najważniejszych gałęzi spędzania wolnego czasu. Warto nadmienić, że godzinami przed monitorem potrafią siedzieć nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe, dla których ta wirtualna rzeczywistość jest wyborną odskocznią od codziennego życia. Na ten moment miłośnicy grania mogą sięgać po tytuły dla trzech kluczowych platform.

Po pierwsze mamy klasyczne komputery osobiste. Część znawców tematu nie uważa ich za najlepsze urządzenia do obsługi gier, jednakże o wszelkich sporach i kontrowersjach na tym tle jeszcze będziemy pisać. Niewątpliwą zaletą pecetów jest to, że są multimedialnymi kombajnami – łączą możliwość grania z obsługą internetu, oprogramowania czy pracy biurowej.

Tym samym mając na biurku jedną maszynę można robić szereg rzeczy znacznie różniących się od siebie. Na komputery także powstały wspomniane powyżej emulatory, dzięki którym pogramy nawet w to, co pojawiło się wiele lat temu. Druga opcja dla graczy to konsole.

Aktualnie dwie najważniejsze to PlayStation, występująca także pod skrótową nazwą PS, oraz Xbox. Pierwsza powstała dzięki inwencji inżynierów z japońskiego koncernu Sony, a za drugą stoją Amerykanie z korporacji Microsoft – tej samej, która stworzyła najpopularniejszy na świecie system operacyjny Windows.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *