Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Zdjęcie produktowe ukazujące bardzo wydajny akcelerator graficzny
Grafika Gry Konsola PC Wszystkie XBOX

Mocniejsze zasoby i lepsze gry

 

Część z nas zna powiedzenie, że im lepszy piec, tym mocniej grzeje. Bardzo podobne powiedzenie mogą wymyślić fani gier komputerowych i wideo, bo to, w jakie tytuły mogą zagrać zależy od tego, jakim sprzętem dysponują.

Konsole oraz komputery na przestrzeni lat uległy wielu zmianom i dziś nikogo nie dziwią ośmiordzeniowe procesory w PlayStation oraz inne tego rodzaju techniczne nowinki. Obecnie to twórcy platform muszą nadążyć za ambicjami twórców gier, bo ci skupiają się po prostu na przygotowaniu dzieł, które wbiją graczy w fotel.

Do tego niezbędna jest fenomenalna grafika, oszałamiający dźwięk i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach fabuła. Nic nam jednak po niej, jeśli nie będziemy w stanie cieszyć się nią w pełni.

Ci, którzy mają nieco słabsze maszyny muszą iść na kompromis. W przypadku gier wydawanych na komputery osobiste użytkownicy mają zazwyczaj możliwość zmiany ustawień w zakresie przetwarzania grafiki.

Na słabszym komputerze możemy wybrać bardziej oszczędny tryb, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie pograć bez obaw o to, że sceny na monitorze będą przycinać co kilka sekund. Są również gry, które wykrywają dokładnie parametry peceta i zwyczajnie nie ruszą z miejsca, dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany ustawień.

Aby uniknąć takich problemów, zawsze należy kupować gry dostosowane do urządzenia, którym dysponujemy. W przypadku konsol sprawa jest o tyle prostsza, że raczej nikt nie zdecyduje się zainwestować w grę niekompatybilną ze sprzętem, który czeka w domu.

Czasami ratunkiem jest opcja wstecznej zgodności, ale producenci konsol stopniowo się z niej wycofują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *