Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Grafika do artykułu na temat społeczności twórców gier komputerowych
Grafika Gry RPG Maker Wszystkie

Społeczność twórców

 

Fani RPG Makera grupują się w różnych krajach na specjalnych forach tematycznych, a nawet tworzą serwisy społecznościowe. Trudno ocenić, jak liczebna jest to społeczność w skali światowej, ale w Polsce wynosi około dwustu osób, z czego część to aktywni twórcy gier lub zasobów. Niewykluczone, że ostateczna liczba odbiorców, a więc ludzi użytkujących gotowe gry jest nieco liczniejsza. Cechą charakterystyczną miłośników RPG Makera jest właśnie ich tendencja do współpracy i nawiązywania kontaktów. Na forach bardziej doświadczeni użytkownicy udzielają cennych porad początkującym, wspólnie pracuje się również nad rozwiązywaniem napotykanych problemów.

To kolejny przykład tego, jak internet oraz nowe technologie potrafią jednoczyć ludzi i wyznaczać im wspólne cele. W serwisach dedykowanych programom z serii RPG Maker można znaleźć praktycznie wszystko, co niezbędne, aby zabawić się w tworzenie własnej gry. Na pierwszy ogień idą rozbudowane poradniki oraz instrukcje, z których można nauczyć się, jak obsługiwać poszczególne aplikacje i robić to z najlepszym możliwym skutkiem. Ich autorami są zwykle userzy o najdłuższym stażu. Dalej mamy zasoby, których jest najwięcej – grafiki, muzyka, dźwięki.

.. Wszystko, co potrzebne, by nadać grze konkretny kształt. Wreszcie mamy same programy – każde z dotychczasowych wydań wraz z charakterystyką techniczną. Jeszcze jedna rzecz, którą można znaleźć w takich portalach to gotowe skrypty napisane zgodnie ze składnią programistyczną RPG Makera.

Są to przykładowo systemy walki, które można wykorzystać w oryginalnym kształcie lub zmodyfikować zgodnie z potrzebami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *