Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

Fragment zdjęcia produktowego z komputerem personalnym
Gry Laptopy PC Wszystkie

Pecety wciąż się liczą

 

Pisaliśmy już, że ci, którzy przestają widzieć na dyskach komputerów osobistych miejsce na gry są w błędzie. Konsole mają sporo zalet i być może za jakiś czas będą mogły całkowicie zastąpić komputery, stając się swoistym „2 w 1” – pecetem i platformą do gier zarazem.

Jak na razie jest inaczej i wszystko wskazuje na to, że twórcy komputerów nie złożą broni. Wystarczy zresztą przyjrzeć się nieco lepiej rynkowi gier, aby dostrzec, że każdego roku na komputery ukazuje się wiele tytułów.

Niektóre z tych najbardziej prestiżowych najpierw powstały z myślą o PC-etach, a dopiero później zyskały swoje edycje na konsole. Widać zatem, że potencjał jest nadal spory i niespecjalnie chce zmaleć.

Twórcy gier zdają sobie sprawę z tego, że o ile po konsolę sięgną osoby zainteresowanie stricte graniem, które będą chciały poświęcić wirtualnej rozrywce sporo czasu, to komputer jest narzędziem o znacznie szerszym zastosowaniu. Jeśli w domu jest komputer, zwykle korzystają z niego wszyscy członkowie rodziny.

Przydaje się on do przeglądania internetu, wysyłania maili, prac biurowych i wreszcie do grania. Wielu konsumentów nie zamówi konsoli, ale chętnie sięgnie po grę kompatybilną z domowym pecetem.

To ekonomiczny aspekt, którego nie sposób zignorować. Nie bez znaczenia jest także to, że przy pewnej inwencji i podstawowej wiedzy odnośnie budowy sprzętu można samemu rozbudować swój komputer o niezbędne elementy.

Więcej pamięci RAM, lepsza karta graficzna – to wszystko można zamontować i cieszyć się ulepszoną maszyną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *