Grymer.eu | Blog o grach

Twoje źródło ciekawostek o grach

W tytule artykułu zostało użyte słowo pigułka, więc ta grafika z zabawnymi pigułkami dobrze się komponuje z resztą newsa
Grafika Gry Wszystkie

Teasery, czyli gra w pigułce

Chcąc zaprezentować potencjalnym nabywcom grę oraz jej walory dystrybutorzy nie mogą ograniczać się wyłącznie do prasowych publikacji oraz reklam emitowanych w

telewizji. Bardzo dużą rolę w strategii marketingowej wydawców gier odgrywają specjalne filmy promocyjne, zwane teaserami.

Zadaniem takiego klipu jest przybliżenie graczom fabuły, ale też zachęcenie ich poprzez ukazanie możliwości graficznych oraz dźwiękowych. Odgrywa on bardzo podobną rolę do tej, którą powierza się trailerom filmów kinowych, zresztą terminy te bywają używane zamiennie i to zarówno w odniesieniu do świata gier, jak i filmów.

Idea jest wszakże podobna. Jakie podejścia do tworzenia teaserów można wyróżnić? Zasadniczo dwa.

Jedno opiera treść klipu o to, co rzeczywiście można zobaczyć i usłyszeć w czasie grania, a drugi korzysta z oddzielnie przygotowanych scen. Teaser może być wobec tego klasycznym gameplayem, oczywiście odpowiednio zmontowanym.

Pod pojęciem gameplaya rozumiemy filmik stanowiący zapis gry – odwzorowuje on wobec tego wszystkie realia rozgrywki, prezentuje grafikę, postaci i dźwięk takimi, jakich doświadczą gracze po nabyciu kompletnego produktu. To dobra koncepcja, jeśli twórcy mogą pochwalić się świetnymi walorami swojego dzieła, które powinny zadziałać na wyobraźnię graczy.

Druga koncepcja tworzenia teaserów zakłada całkowicie autonomiczną animację, zrealizowaną zwykle w technice 3D, która stanowi zamkniętą całość. Sceny tam zawarte nie muszą pojawiać się w samej grze, ale muszą do niej nawiązywać i nakreślać przedstawiony tam świat.

Wykonanie takich multimediów często powierza się cenionym studiom filmowym i graficznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *